fbpx

ייצור חשמל סולארי

הדרך שלך להרוויח מהגג הפרטי

למה המומחים של OGC אנרגיה?

ב-OGC אנרגיה, אנו מבינים את המאבקים שמגיעים עם עליית עלויות האנרגיה. זו הסיבה שאנחנו כאן כדי להדריך אותך לעבר עתיד מזהיר יותר. אנחנו השותפים המהימנים שלך בפתרונות אנרגיה סולארית. צוות המומחים שלנו כאן כדי לספק לך את ההדרכה והתמיכה הדרושים לך כדי לקבל החלטות מושכלות לגבי צרכי האנרגיה שלך. 

ייצור חשמל סולארי: שימוש באור השמש

אנרגיה סולארית היא אחד ממקורות האנרגיה השופעים וברי הקיימא הזמינים על פני כדור הארץ. זה הוא מקור אנרגיה מתחדש, נקי ולמעשה נמצא לרשותנו בכל רגע נתון. תהליך המרת אור השמש לאנרגיה חשמלית, מכונה ייצור חשמל סולארי. בשנים האחרונות, אנרגיה סולארית הפכה לפופולרית יותר ויותר כחלופה לדלקים המסורתיים שמזהמים ופולטים כמויות מזיקות של פחמן דו-חמצני. אז מה הם ההיבטים השונים של ייצור חשמל סולארי? מה אופן פעולתו? ומהם היתרונות והחסרונות שלו והפוטנציאל שלו לעתיד?

 

מהו ייצור חשמל סולארי?

ייצור חשמל סולארי כרוך בהמרה של אור השמש לאנרגיה חשמלית באמצעות תאים פוטו-וולטאריים (PV). תאי PV מורכבים מחומר מוליכים למחצה, בדרך כלל סיליקון, הסופג את אור השמש וממיר אותו לחשמל זרם ישר (DC). לאחר מכן, החשמל DC מומר לחשמל זרם חילופין (AC) באמצעות ממיר מתח, המוזן לרשת החשמל או משמש להפעלת מערכות חשמל מקומיות.

 

היתרונות של ייצור חשמל סולארי

ישנם יתרונות רבים לייצור חשמל סולארי, כמו:

מתחדש ונקי

אנרגיה סולארית מתחדשת ונקייה, כלומר אינה פולטת מזהמים מזיקים לסביבה כמו דלקים מסורתיים.

עלות תועלת

לאחר התקנתם, פאנלים סולאריים דורשים מעט מאוד תחזוקה, והאנרגיה שהם מייצרים היא בחינם. זה יכול להביא לחיסכון משמעותי בעלויות לאורך זמן, במיוחד עבור משקי בית ועסקים שמשתמשים הרבה בחשמל.

מפחית את התלות בדלקים מאובנים

ייצור חשמל סולארי מפחית את התלות שלנו בייצור חשמל בדרכים מזהמות באמצעות דלקים מסורתיים, שהם גורם מרכזי לשינויי האקלים וזיהום כדור הארץ.

חשמל מנותק מהרשת (off-grid)

ניתן להשתמש בפאנלים סולאריים לייצור חשמל באזורים מרוחקים ללא גישה לרשת החשמל. ברגע שיש לכם מערכת סולארית על הגג, אתם לא תלויים ברשת חשמל או בגורמים חיצוניים. 

 

חסרונות של ייצור חשמל סולארי

למרות שישנם יתרונות רבים לייצור חשמל סולארי, יש גם כמה חסרונות שיש לקחת בחשבון, למשל:

עלויות ראשוניות (השקעה)

העלויות הראשוניות של התקנת פאנלים סולאריים הן בהחלט השקעה חכמה, אך אכן יכול להוות חסם כניסה עבור חלק מהאנשים הפרטיים והעסקים.

תלות במזג האוויר

פאנלים סולאריים תלויים באור השמש לייצור חשמל, כלומר הם פחות יעילים בתנאי מזג אוויר מעונן או גשום. ישנן מדינות שיש בהן יותר ימי שמש ויש מדינות שזה בהחלט פחות שמשי. בישראל לשמל יש 280 ימי שמש בשנה! זה הרבה ולכן ישראל היא כנראה אחת המדינות היותר מתאימות למעבר לחשמל סולארי.

שימוש בקרקע / שטח

פאנלים סולאריים דורשים שימוש בשטח של גג כדי לייצר כמויות גדולות של חשמל, מה שיכול להוות דאגה באזורים מאוכלסים בצפיפות. כדי לייצר מספיק חשמל עבור בית מגורים צריך שיהיה מספיק שטח על הגג לכן מומחה סולאר מטעמנו מגיע ראשית לבדיקה פיזית בנכס ולפיכך עושה תכנון הנדסי. 

העתיד של ייצור חשמל סולארי

העתיד של ייצור חשמל סולארי נראה מזהיר. ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להשתפר, הפאנלים הסולאריים הופכים יעילים וחסכוניים יותר. ממשלות ברחבי העולם גם משקיעות רבות באנרגיה סולארית, ומספקות תמריצים לאנשים ועסקים לאמץ ייצור חשמל סולארי. ככל שאנרגיה סולארית הופכת לנפוצה יותר, יש לה פוטנציאל לחולל מהפכה בתעשיית האנרגיה, להפחית את התלות שלנו בדלקים מזהמים ולתרום לעתיד ירוק ונקי יותר.

לסיכום

ייצור חשמל סולארי הוא תעשייה שצומחת במהירות ומציעה יתרונות רבים, כולל אנרגיה מתחדשת ונקייה, חיסכון בעלויות ותלות מופחתת בדלקים מאובנים. אמנם יש כמה חסרונות שצריך לקחת בחשבון, אבל העתיד של אנרגיה סולארית נראה מזהיר, עם התקדמות הטכנולוגיה והתמיכה הממשלתית שמניעים את אימוצה. ככל שאנו ממשיכים לחקור מקורות אנרגיה חלופיים, אנרגיה סולארית תמלא תפקיד חשוב יותר ויותר בתמהיל האנרגיה העולמי.

 

הצצה לפרויקטים שלנו

חברה אמינה מאד,מה שמבטיחים גם מקיימים( דבר נדיר במחוזותינו)כל מה שדובר בוצע במלואו על הצד הטוב ביותר.ביצוע מהיר ומדויק.התקנת המערכת לאחר קבלת כל האישורים היתה יומיים בלבד.הייתי נותן להם ציון 10. מהממים

פנינה, תלמי אלעזר

חברת ogc ולערן המדהים רציתי להודות לכם על עבודה אמינה בטוחה מיומן ואחראי ואני כולכך שמחה שנפלה הזכות בחלקי לעשות עסקים ולהזמין מהם עבודה תודה לכם ogc energy!

אורטל, חדרה

חברה מצויינת נותנת שירות מעולה זמינים לכל שאלה ,עשו לי עבודה מקצועית ויפה עבודה ממש אסטטית ממליץ החום

ירון, חדרה

חוויה יוצאת דופן של כלל אנשי הצוות, ערן בן אדם מקסים, דרכו התנהלה כל העסקה, מסביר לעניין ומדבר בגובה העיניים.
אנשי צוות מקצוענים ויודעים לתת מענה אמין לכל בעיה, ממליץ בחום !!!

משפחת תמם, צפת

רוצים לדעת עוד על כמה כסף הגג שלכם יכול לייצר בשנה?

תתחילו להרווויח מהגג שלכם!

רוצים לדעת עוד על כמה כסף הגג שלכם יכול לייצר בשנה?